Hakkımızda

Merhaba arkadaşlar tüm sitelerde en az okunan içeriklerden biri olan “Hakkımızda” sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada sachastaliklari.com sitesinin amacı ve sizlere nasıl bir katkı sağlayacağına dair bilgilere yer vermektedir. Dilerseniz ilk olarak sitemizin kuruluş hikâyesi ile başlayalım.

İnsanların Yaptığı Hataları Görerek, Harekete Geçtik
Saç dökülmesi problemi olan insan sayısı ülkemizde bile milyonlarla ifade edilmektedir. Genç yaşta başlayan bu sorun insanları sadece estetik açıdan etkilemez. Aynı zamanda psikolojik olarak da baskı altına alır. Tabii ki birde bunun ekonomik boyutu bulunmaktadır. İnsanlar çözüm olarak gördüğü ürünlere ciddi anlamda harcamalar yapıyorlar. İnanır mısınız? Bu harcamaların %90 gibi büyük bir bölümü fuzuli olmaktadır. İşte bunu fark ederek insanların bilgilendirmek, onları sonuç alabilecekleri şekilde yönlendirmek işin bu siteyi kurmuş bulunuyoruz.

Sitemizin Amacı (Bilgilendirmek, Yönlendirmek, Sonuca Ulaşmanızı Sağlamak)
Sachastaliklari.com’da herhangi bir ürün ya da sağlık hizmeti satışı yoktur. Çünkü yaşadığınız sorunun çözümü çoğu zaman doktorla yüz yüze görüşmeyi gerektirmektedir. Öyle ki sorunun ne olduğunu, hangi etkenlerden kaynaklandığını anlayabilmek için bazı tetkiklere gerek duyulur. Bunu İnternet sitesi üzerinden yapmamız mümkün değildir. Bu nedenle sitemizin amaçlarından biri sizi doğru şekilde bilgilendirmek, sonuç alacak şekilde yönlendirmektir. Örnek vermek gerekirse kadınlarda saç dökülmesi %50 oranında kansızlık ile alakalıdır. Bunun gibi daha birçok etken bulunmaktadır.

İçerikleri Alanında Uzman İsimler Hazırlıyor
Sitemiz Google’nin Search Quality Evaluator Guidelines sayfasında belirtildiği gibi YMYL (Your Money or Your Life) yani insanların hayatlarına ve geleceklerine etki edebilecek siteler sınıfındadır. Bu nedenle sitemizde yer alan içerikler ve sizlerden gelen sorulara verilen yanıtlar uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Dilerseniz sitemizde emeği geçen isimleri tanıyalım.

Doktor Atilla KayaOp. Dr. Atilla KAYA
Saç dökülmesi ve çözüm önerileri ile ilgili yazıların hazırlanmasında Op. Dr. Atilla KAYA görev almaktadır. Genel cerrahi ve medikal estetik uzmanı olan KAYA Türkiye’de FUE yöntemi ile saç ekimi yapan ilk hekimdir. Aynı zamanda yine ülkemizde kaş ekimi operasyonu gerçekleştiren ilk kişidir.

1961 Yılında Adana’da dünyaya gelen KAYA üniversite eğitimini 1980-1986 yıllarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Genel cerrahi uzmanlık eğitimini ise İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı. Ayrıca medikal estetik uzmanlığı alanında eğitim almıştır.

Saç Ekimi ve Saça Dair Her Şey isimli kitabında yazarı olan KAYA 2015 yılına kadar ekim hizmeti de vermiştir. Şuan sadece kaş, sakal, bıyık ekimi hizmeti vermektedir. Doktorumuz ile ilgili daha fazla bilgiye Op. Dr. Atilla KAYA Hakkında sayfasından ulaşabilirsiniz.

Seo Uzmanı Mustafa GövercinWebmaster, Editör, Mustafa GÖVERCİN
Sitenin hazırlanması, kullanımının akıllı telefonlar dahil kolaylaştırılması ve yazıların yayına hazır hale gelmesinde ben görev alıyorum. Yaklaşık 20 yıldır Web Tasarım + SEO ile ilgileniyorum. Webmasteryolcu.com isimli sitemde bu işe ilgi duyan insanlara online dersler veriyorum. Çalışma hayatımın son 10 yılında ise sağlık alanında hizmet veren sitelerin gelişmesi için çabalıyorum.

Ecz. İsmail GÖVERCİN

Sitemizde aynı zamanda tedavide kullanılan ilaçlar ve gıda takviyeleri hakkında da bilgi vermektedir. Bu konu daha çok eczacıların alanına girmesi nedeniyle yine uzman bir isim olan Ecz. İsmail GÖVERCİN’den destek alıyoruz.

Hair Pharma Bilimsel Destek Veriyor

Sitemizin içeriğinin oluşmasında sadece doktorlar değil, aynı zamanda ürün geliştiren firmalarda yer almaktadır. Onlardan biri 2004 yılında kurulan Hair Pharma olmuştur. Saç dökülmesi, saçkıran, kepek, bit, ekim sonrası ve kalite artırıcı ürünler geliştirmektedir. Üretim ve satışını yaptığı ürünler arasında HGF, Hair Forte, Xpecia, HP Biotin, Seboderm, Sawpoo, Sadbe, Dermo TTO ve Postop bulunmaktadır. Aynı şekilde kaşıntı problemi için Pruzon anal fissür problemi için Anuflex merhem şeklinde ürünleri de vardır.

Onur Kimya

Destek aldığımız bir diğer firma ise Onur Kimya olmaktadır. Özellikle ilaçlar ve gıda takviyesi içerisinde yer alan maddeler ve etkileri hakkında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Tarafsızlık İlkesi Gereği Dermatoloji Uzmanları İle Çalışmıyoruz

Saç dökülmesinin tedavisi dermatoloji (cildiye uzmanları) tarafından takip edilmektedir. Sitemizde dermatolog maalesef bulunmuyor. Bunun nedeni tarafsızlık ilkesi ile alakalıdır. Çünkü sitemizde dermatoloji uzmanına yer versek diğer uzmanlara haksızlık olacaktır. Yani bir nevi haksız rekabete ortak olmamak için dermatoloji uzmanına yer vermek yerine onları görev yaptıkları yerlerde ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Hukuk Danışmanımız Av. Selim MORAVA

Sitemiz hukuka ve insan haklarına saygılı olmakla birlikte tüm adımlarımızı hukuk danışmanları istişare ederek atıyoruz. Bu kapsamda Avukat Selim MORAVA bize hukuki anlamda destek olmaktadır.