Seboderm Şampuan (Etken Maddesi Climbazol)

Kepek şampuanı olarak kullanabileceğiniz markalardan biride Seboderm olup, onu diğerlerinden ayıran özelliği Climbazol ve günlük kullanıma uygun olmasıdır. Peki bu Climbazole nedir, neden önemlidir? yazımızda görelim.

İnsanlara kepek şampuanı markası sorsanız ilk belirtecekleri Pantene ve Head&Shoulders olacaktır. Her ikisi de markette satılması nedeniyle sağlık alanında market şampuanı olarak sınıflandırılmaktadır. Saçta kepek problemi saç dökülmesi gibi önemli bir sorun olup, önlem alınmadığında dolaylı yoldan dökülmelere neden olmaktadır. Normal ve aşırı kepek (Seboreik Dermatit) olarak ikiye ayrılmakta olup, normal kepek için yukarıda ismi geçen market şampuanları yeterli olmaktadır. Fakat pul, pul olması ve kafada kaşıntı problemine neden olması halinde ise burada market şampuanları yeterli gelmeyip, mantar öldürücü medikal şampuanlar gerekmektedir. Medikal şampuan markalarının ise market raflarında satılma imkanı yoktur.

Medikal Şampuan Nasıl Olur?
Market raflarında satılan ürünlerin amacı temizlik olup, en özellikli olanı ise hafif kepek problemine çözüm olmasıdır. Medikal şampuanlar ise saçlardan görülen hastalıkların tedavisi ve saç kalitesini artırmak için bilimsel maddeler içermektedir. kepek (Seboreik Dermatit) problemi olanlar için önerebileceğimiz medikal şampuanların bilimsel maddeleri başta Climbazol olmak üzere Zinc Pyrithione, Kotokonazol ve İtrakonazol gibi maddeler kullanılmaktadır. Bunların her biri mantar öldürücü etkili olup, Ketotonazol maddesi saç derisine zararı nedeniyle 10 günde bir kullanımı önerilmektedir. Bunun yerine daha gelişmiş bir madde olan Climbazol öneriyoruz. Günlük kullanıma uygun olan Climbazol içeren şampuanları tercih etmelisiniz.

Climbazol Şampuan

Climbazol İçeren Şampuan Seboderm
Ketokonazol ve İtrakonazol maddelerine göre daha pahalı olması nedeniyle ülkemizde Climbazol içeren şampuan alternatifi çok fazla değildir. Geçtiğimiz yıllarda Hairpharma tarafından satışa sunulan Seboderm Şampuan bu alanda bir numara olduğu söylenebilir. Yalnızca eczane ve üreticinin resmi satış sitesinden temin edebileceğiniz Seboderm Climbazol yanı sıra yine kepek önleyici madde olan Zinc pyrithione içermektedir.

Neden Seboderm Şampuan Kullanmalıyım?
Ana maddesi Climbazol olup, normal ve aşırı kepek problemine karşı ilk kullanımdan itibaren etkisini göstermektedir. Ketokonazol gibi saç derisinde incelme, iltihap ve tahrişe neden olmamaktadır. Diğerleri yan etkileri nedeniyle 10 gün aralıklarla kullanımı önerilirken Seboderm temizleyici aktif maddesi (Sodyumcoco ampho acetat) hem günlük şampuan hemde kepeğin çözümü için kullanılmaktadır. Yani seboderm şampuan tek başına yeterli olup, temizlik amaçlı başka bir ürün kullanmanıza gerek yoktur.

Saç Kalitesini Artırır ve Nemlendirir
Türkiye’de ilk ve tek Climbazol içeren şampuan olup, başarısı sadece kepek önleyici olarak sınırlı değildir. Seboderm içeriğine baktığınızda saç kalitesinin artırmaya yönelik Provitamin B5 ve saçlarda kuruluğu önlemek için kullanılan Pentavitin maddesi bulunmaktadır. Yine aynı şekilde kafada mantar probleminin neden olduğu kepeğin saç derisine verdiği hasarı düzeltmek içinde Alpha flor buddleja ao maddesi bulunmaktadır. Son olarak ise Polyqurtinium 10 maddesi ile saçlarınızın daha yumuşak olmasını ve kolay taranmasını, şekil almasını sağlar.

Seboderm Fiyatı Ne Kadar?
Mantar öldürücü kepek şampuanları Ketokonazol içeren (Konazol, Ketoral, Nizoral) gibi markalar 60-100ml üretilirken Seboderm Şampuan ise 250ml şişesinde aylarca kullanım imkanı sağlamaktadır. Üreticinin resmi satış sitesi (Hairpharma.com.tr’de) 29,50 TL olarak görülmektedir. Bu fiyata aşağıda vereceğimiz satış sitesinden yada size en yakın eczaneye giderek temin edebilirsiniz.

Seboderm Şampuan Satın Al (Ücretsiz Kargo)
Türkiye’de muadili olmayan bu ürünü almak isterseniz ücreticinin resmi satış linkini http://satis.hairpharma.com.tr/home/22-seboderm-sampuan-satis.html kullanınız. Hafta içi ve Cumartesi günleri mesai saatleri içerisinde sipariş vermeniz halinde aynı gün kargoya verilmektedir. Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo imkanı olup, aynı zamanda kredi kartına tek çekim yada vade farksız 6 taksit imkanı bulunmaktadır.

Seboderm Üreticisi Kimdir?
Ürün sahibi Hair Pharma olup, son 10 yılda saç sağlık ürünleri dendiğinde en güvenilir markalardan biridir. Saç dökülmesi problemine karşı geliştirdiği Xpecia ve Hair Forte gibi markalar en çok kullanılan ürünler arasında yer almakta olup, yine aynı şekilde başta İstanbul olmak üzere bir çok ilde ücretsiz saç analizi imkanı sunarak insanların saç sağlığı hakkınd bilgi olmalarını sağlamaktadır.

Diğer Kepek Şampuanı Markaları Hangileridir?
Mantar öldürücü şampuan çeşitleri olarak ülkemizde ana maddesi Ketokonazol olan Ketoral, Nizoral, Konazol gibi markalar olup, ayrıca ana maddesi zinc pyrithione olan Zetion markası eczane ve üretici satış sitelerinden temin edilebilir. Tekrar hatırlatmak gerekirse bu ürünlerin saç derisinde bazı yan etkileri olup 10 günde bir kullanmanız önerilir. Günlük kullanıma uygun sadece Procapil içeren ürünlerdir.

Hakkında Doktor Atilla Kaya

78 Yorum

 1. Hocam,aşırı yağlanma kepek kaşıntı ve dökülme var.günlük yıkamama rağmen ne önerirsiniz.

  • Bünyamin: Mantar problemine bağlı kepek ve dökülme olabilir. Dökülme olan insanlarda yağlanma dikkat çekici hale gelir. O nedenle bir dermatoloğa muayene olarak dökülme nedenini öğrenmen lazım. Sonrasında gerekli önerileri yaparım.

 2. Hocam merhaba benim saclarim aşırı derecede dökülüyor ve taşınıyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Ufuk: Kaşıntı ve dökülme aynı anda görülmesi mantar kaynaklı olduğu görülüyor. 1-2 Ay Seboderm Şampuan kullanın kaşıntı son bulacaktır. Dökülme devam etmesi halinde bir dermatoloğa muayene olunuz.

 3. samet albayrak

  merhaba hocam ben saçımı yıkadığım günden 1 veya 2 gün sonra saçımda aşırı kepek oluyor ve belirli bir günden sonra kaşıntı başlıyor bana bu şampuanı önerdiler acaba etkili olur mu sıkıntımı çözer mi veya önerebiliceğiniz farklı bir şampuan varmıdır ?

 4. Hocam bu şampuan kepeği dökerek mi tedavi ediyor yani şampuan kullandıktan sonda saçım kepek doldu kaşıntı da var. Bu şekilde dışarı atarak mı işe yarayacak acaba

 5. Seboderme başlayacamda egzama konusunda kesin çözüm mü yoksa boşuna mı kullanmış mı olacak bilgi verirmisiniz lütfen…

  • Karizma: Hiç bir şeyin %100 etkili olduğu söylenemez. O nedenle ben bu ürünün sizde %100 etkili olacağını söyleyemem.

 6. ben phyto kullanırken hıc bır problem yasamıyordum anında kepeklenmeyı gıdermıstı.fıyatı uygun dıye seboderm aldım ve yıkamadan ıkı gun sonra ınanılmaz kasıntı ve kepeklenme yaptı hiç bişey anlamadım bu ısten ben

 7. Hocam com oluyorum biliyorum am a xpecia kullanîrken biotin kullanmak gerekirmi bi yerde gerek yok diye okudum ?

 8. Hocam birde sebodermi saçları yaglı olanlarmı kulanabilir her sac tipine uygunmudur?

 9. bu şampuanı nerde bulabiliriz nasıl alırız ve kafadakı yarayla beraber mı gecırcek kepegı arastırdım bunu buldum hangı sapmuanı kullandıysam hıcbırı etkılı olmadı soruma cevap alırsam sevınırm

 10. Acaba seboderm sampuan kepege kesin cozummudur ve az kepekler de kullanilabilir mi

  • Melike: Az kepek probleminde market şampuanları da işe yarar. Seboderm aşırı kepek için en etkili denilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir