Kepek Problemi

Saçta kepeklenme basit ve aşırı olarak ikiye ayrılır. Çözümüne yönelik kepek şampuanı, losyonlar ve diğer ürünleri görebilirsiniz.

Seboderm Şampuan (Etken Maddesi Climbazol)

Seboderm Şampuan

Saçta kepek normal ve aşırı (seboreik dermatit) olmak üzere ikiye ayrılmakta olup, hafif kepek problemine market şampuanları çözüm olurken, aşırı kepek tedavisi ise yalnızca mantar öldürücü şampuanlar ile mümkündür. Mantar öldürücü en etkili madde Climbazol olup, Türkiye'de Climbazol içeren şampuan ise Hair Pharma tarafından üretilen Seboderm Şampuandır.

Devamı

Kafada Mantar Aşırı Kepek Nedenidir!

Kafada Mantar

Görüldüğü her yerde başta kaşıntı problemine neden olan Mantar hastalığı saçlı deride (Malassezia furfur) ismiyle görülmektedir. Kafa kaşıntısı, kepek ve seboreik dermatit problemine neden olan kafada mantar hastalığı tedavisi Climbazol ve Ketokonazol içeren mantar ödürücü medikal şampuanlar ile yapılmaktadır.

Devamı

Kepek Şampuanı Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Kepek Şampuanı

Günümüzde market ve eczanelerde satılan onlarca kepek şampuanı markası bulunmaktadır. Peki saçınız ve saç deriniz için en uygun içerik ve markayı biliyor musunuz? Saç sağlık sorunları arasında 3. sırada yer alan kepek problemi milyonlarca insanı etkilemektedir. Giydiğiniz kıyafetin üzerini kaplaması nedeniyle bulunduğunuz ortamda zor durumda kalmanızı sağlar. Bir çok insanın …

Devamı

Saçım İçin En İyi Şampuan Hangisidir?

En İyi Şampuan

Bundan 15-20 yıl öncesine kadar saç temizliğinde sadece sabun kullanılırdı. PH değeri düşük olan sabunlar saç ve saçlı deriye zarar vermesi nedeniyle kullanımı tamamen durma noktasına gelmiştir. Onun yerine bir çok aktif maddeyi içerisinde barındıran Şampuanlar kullanılmaya başlandı. Peki sağlıklı, parlak ve kolay şekil alan saçlara sahip olmak için en iyi şampuan hangisi tıklayın birlikte görelim.

Devamı

Konazol Şampuan (Ketokonazol) İçerir

Konazol Şampuan

Her insanda bulunan mantar mikrobu sayısında artış olması halinde kafada kepek, aşırı kepek (Seboreik Dermatit) ve kafa kaşıntısı görülür. Çözümü mantar öldürücü etkili kepek şampuanları olup, onlardan biride %2 ketokonazol içeren Konazol Şampuan markasıdır. İlk kullanımdan itibaren kepek ve kafa kaşıntısını önlemektedir. Fakat yan etkilerine karşı dikkatli olmalısınız.

Devamı

Zetion Şampuan

Zetion Kepek Şampuanı

Mantar öldürücü etkili kepek şampuanı denince en ucuzu olarak karşımıza çıkan Zetion Şampuan aşırı kepek ve kafa kaşıntısına son veriyor. Daha önceki konularımızda kepek probleminin hafif ve aşırı olmak üzere iki gruba ayrıldığını belirttik, burada yaptığımız ayrıştırmanın nedeni çözüm arayışına yöneliktir. Belirttiğimiz detaylarda hafif kepek için marketlerde satılan şampuanlar etkili …

Devamı

Ketoral Şampuan

Kepek Şampuanı Ketoral

Daha önceki bilgilerimizi inceleme imkanı bulduysanız kepek, aşırı kepek (Seboreik Dermatit) probleminin kafada mantar problemi ile olduğunu görürsünüz. Kafada mantar probleminin çözümü ise mantar öldürücü şampuan çeşitleri olup, onlardan biride %2 Ketokonozal içeriği ile Ketoral Şampuan kafada mantar, kepek ve seboreik dermatit sorununu önlemektedir.

Devamı