Op. Dr. Atilla Kaya

Saç ekimi konusunda uzman isimlerinden biri olan Doktor Atilla KAYA hakkında daha fazla bilgi bulacağınız sayfada aynı zamanda FUT ve FUE saç ekimi hususunda detaylara yer verilmektedir.

Türkiye’de 2000 yılı sonrası başlayan kıl kökü nakli (ekim) uygulamasında öne çıkan isimlerden biri Op. Dr. Atilla KAYA olup, kendisi genel cerrahi uzmanı olmasına karşın aldığı dermatoloji eğitimleri ile Saç Ekimi başta olmak üzere Kaş, Sakal, Bıyık ekimi gibi estetik uygulamaları uygulamaları büyük bir başarı ve müşteri memnuniyeti ile gerçekleştirmiştir. Hizmetlerini IDEA Bakırköy kliniğinde gerçekleştiren Doktor Atilla KAYA Türkiye’de ilk defa FUE yöntemi uygulayan hekimlerden olup, yine aynı şekilde Türkiye’de ilk defa kaş ekimi yapan uzmanlardan biridir. Fakat saç ekimi yaptırmayı düşünenleri üzere bir haber vermek istiyorum. Op. Dr. Atilla KAYA saç ekimi yapmamaktadır. 2013 Yılında aldığı karar ile birlikte saç ekimini son vermiş olup, diğer kaş, sakal, bıyık ekimi gibi uygulamalara devam etmektedir. Şimdi dilerseniz uzmanımızın verdiği hizmetlere özetle bakalım.

Kaş Ekimi
Özellikle kadınlarda görülen Madarozis (Kaş Dökülmmesi) problemi alınan önlemler, uygulanan tedavilere rağmen kalıcı hale gelmektedir. İlk etapta kalıcı makaj vs gibi suni çözümler bulunsa da asıl çözüm kaş ekimi yaptırmakla mümkündür. 300 ile 600 kıl kökünün yeterli olduğu bu uygulamada enseden 1 cm alanda alım yapılarak FUE yöntemi ile kanal açılarak yapılmaktadır. Toplamda 2-4 saat arasında yapılan bu uygulama doğaldan farksız bir görünüm oluşturmaktadır. 1500-2000 TL gibi bir masraf yaparak sizde güzel bir görünüme kavuşursunuz.

Sakal Ekimi
Daha çok sakalı çıkmayan yada seyrek olan erkeklerin sorunu olup, bunun için uzmanımız ilk etapta gençlerin mutlaka askerlik yapmalarını önermektedir. Askerlik sürecinde günlük tıraş uygulaması ile bazen istenen sakal hali oluşmaktadır. Askerlik döneminde de gerekli görünüm oluşmadıysa yine FUE yöntemi ile sakal ekimi yapılmaktadır. Aynı şekilde sakal kıran (Alopecia Areata) nedeniyle ortaya çıkan dökülmede de 1 yıl içinde düzelme olmazsa o alana sakal nakli yapılabilir. Ekilecek kıllar ense yada göğüsten alınmaktadır.

Bıyık Ekimi
Sakal ve bıyık çıkmaması erkeklerde ciddi bir sorun olup, görülme oranı oldukça yüksektir. Her ne kadar sakal, bıyık çıkartıcı ürünler satılsa da herhangi bir etkisi olmamaktadır. Bıyıkları çıkmayan, seyrek olan yada istediği şekli vermek isteyenler için en önemli çözüm yolu bıyık ekimi olmaktadır.

Saç Ekimi ve Saça Dair Her Şey Kitabının Yazarı
Son yıllarda saç ekimi adeta para kaynağı haline gelen bir sektördür. İstanbul’un her yerinde görmeye alışkın olduğumuz merkezlerin bir çoğunda yardımcı elemanlar görev yapmaktadır. Saç ekimi iki yöntemle FUT (Ameliyat) FUE (Ameliyatsız Önerilen) yöntem olup, bu merkezlerin %80 gibi büyük bir bölümünde halen FUT uygulanmaktadır. Özellikle kafasında bandaj gördükleriniz FUT ile yapılmaktadır. Çünkü ameliyat haneden 2 cm genişliğinde 2 kulak arasında bir kafa derisi şeridi alınmaktadır. Sonra bu şeritten kıllar ayrılmaktadır. FUE yönteminde ise enseden tek tek alınan kıllar bekletilmeden (oksijensiz kalıp, ölmeden) yine tek tek ekilmektedir. Demek istediğim saç ekimi zor bir süreç olup, kesinlikle araştırmadan karar vermeyin. Araştırma yaparken atillakaya.com.tr ve onun bu alanda yazdığı kitabı Saç Ekimi ve Saça Dair Her Şey kitabından yararlanabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ameliyatla Saç Ekimi (FUT)
İlk tanıyacağımız yöntem çokta tasvip etmediğimiz bir yöntem FUT olacaktır. Şuan Türkiye’de en çok uygulanan tekniklerden biri olup, ilk aşama ameliyathane ortamında başlamaktadır. Çünkü kel bölgeye ekim yapılacak kıllar saçınızın ense kısmından ameliyat ile alınmaktadır. 2 Kulak arasında kalan bölgede 2-3 cm genişlik 15-20 cm uzunluğunda saç derisi alınır. Sonra bu parça yardımcı personel tarafından tekli ve 2-3 tane kıllar olacak şekilde ayrılmaktadır. Neşter ile yapılan bu uygulama esnasında kılların önemli bir bölümü ölmektedir. Ayırma işlemi bittikten sonra tekrar uzman devreye girer ve ekime başlamaktadır. Ekimi yapılacak alanlara jilet yada benzeri kesici aletler ile 2-3 mm genişliğinde kesik yapılarak kıl kökleri yerleştirilir. Çok fazla istenen açı ve doğal görünüm elde edilmez. Ekim sonrası ciddi bir ağrı 1 hafta 10 gün devam etmektedir. Enseden parça alınması nedeniyle o bölgede iz kalır ve yara iyileşene kadar yaklaşık 1 yıl boyunca uyuşma problemi görülür.

Ameliyatsız Saç Ekimi (FUE)
Şuan en başarılı yöntemlerden biri olduğu söylenebilir. 2003 Yılında ilk olarak ABD’de uygulanmış olup, herhangi bir eğitimi olmadığı için FUE uygulayan uzman sayısı oldukça azdır. Oldukça başarılı ve doğal görünümlü saçlara kavuşacağınız bu yöntemin bir diğer avantajı ise kaş, sakal ve bıyık ekimi yapılabilmesidir. Ekimi yapılacak olan kıl kökleri enseden alınabileceği gibi göğüs bölgesinden alınabilir. Örnek 1000 kıl kökü ekim yaptıracak bir kişinin ense kısmında sadece 1 cm genişliğinde bir alan traş edilir. Çünkü ekilecek kıllar 3-4 mm gibi kısa olmalıdır. Tamamen ameliyatsız yöntemlerle yapılan alım işlemi için saç kılına uygun uçlar bulunmaktadır. O uçlar yardımı ile kıl kökleri alınır ve zaman kaybetmeden oksijensiz kalıp ölmeden hemen ekimi yapılır. Ekimi yine bu uçlar yardımı ile yapılmakta olup, iğne ile batırılır ve kıl kökü yerleştirilir. Kişinin istediği açı verilir. Bu yöntemler ile ilgili daha fazla bilgi ayrı bir sayfada aktarılacaktır.

Saç Ekimi Uzmanı Nasıl Olunur?
Şuan böyle bir eğitim olmayıp, o nedenle kimse size saç ekimi uzmanı yetkisi veremez. Bu boşluğun farkında olan bazı insanlar bu işi bilenlerin yanında öğrenerek işe atılmaktadır. Genelde kendi yerlerini açmak yerine hastane ve kliniklerde bu işi yapmaktadır. Ekim yaptıracak kişi o hastanenin kurumsal kimliğine güvenmekte ve bazende büyük bir pişmanlık yaşamaktadır. Ekimi yapacak uzman mutlaka estetik ve plastik cerrahi uzmanı olmalıdır. Çünkü saç nakli estetik bir operasyon olup, ayrıca yenilikçi yöntem olan FUE tekniğini bilmelidir. Sayfada yer alan bilgiler saç ekimi yaptırmayı düşünenler için hayati öneme sahiptir. Mutlaka inceleyin, aklınıza takılan soruları aşağıda yer alan soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

Son Zamanların En Kazançlı İşi Saç Ekimi
Konuya geçmeden önce sizleri uyarmak istiyorum. Son yıllarda en kazançlı iş haline gelen saç ekimi bir kişiden bir günde 5-10 bin TL kazanç sağlanmaktadır. Bu nedenle şuan bu işi bilende yapıyor, bilmeyende o nedenle dikkatli olmalısınız. Saç ekimi yaptıracağınız kurum ve kişiyi iyi analiz etmeli, ekim yaptığı yöntemi tanımalı varsa daha önce ekim yaptığı kişilerin öncesi ve sonrası görsellerine bakmalısınız.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?
Güzel bir soru fakat cevabı net olmayan bir soru çünkü sabit bir ücreti yoktur. Çünkü her uzmanın, her merkezin kendi fiyat politikası olup, kıl kökü sayısına göre 2-10 TL ücret talep edilmektedir. Saç ekimi yaptırmayı düşünen insanlar genelde 5-10 Bin TL gibi bir masraf yapmaktadır. Dediğim gibi her uzmanın, her merkezin fiyatı farklı olup, fiyattan öte uyguladığı yöntem ve tecrübesi önemlidir.

Aynı Zamanda (Genel Cerrahi) Proktoloji Uzmanı
Op. Dr. Atilla KAYA’nın asıl mesleği genel cerrahi uzmanı olup, genel cerrahi çok geniş bir alan olması nedeniyle kendi içerisinde branşlaşma mevcuttur. Uzmanımız kendisini Proctoloji yani makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde geliştirmiş olup, hatta bu alanda geliştirdiği tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz birazda proktoloji alanında verdiği hizmetlere ve neler yaptığına bakalım.

Kıl Dönmesi Ameliyatı
Konu yine döndü dolaştı erkeklere geldi, özellikle 15-35 yaş arası erkeklerde sık görülen Pilonidal Sinüs (Kıl Dönmesi) çözümü büyük ölçüde ameliyat ile tedavi edilmektedir. Nedenlerine baktığınızda kafanızı karıştıran bilgiler ve görüntüler ile karşılaşırsınız. Özellikle yüz bölgesinden cımbızla çekilen kıl batması olup, bu alanda yeterli bilgisi olmayanlar karıştırmaktadır. Kıl dönmesi %95 oranında makat bölgesi %5 ise göbek çukurunda olur. Yüz, koltuk altı bölgesi, bacak vs buralarda kıl batması olur. Özellikle dökülen saçlar kuyruk sokumu bölgesine giderek oradan oluşturduğu delik ile cilt altına girmektedir. Orada bir yumak haline gelmekte ve ilerleyen süreçte makat akıntısı, kökü koku, iltihap gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Çözümü cilt altındaki kılların ameliyat ile alınmasıdır. Bunun için Op. Dr. Atilla KAYA Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirmiş olup, sadece 5 dakika içinde yapılan bu uygulama ile hastanede yatma, narkoz gibi uygulamalar gerekmez.

Hemoroid (Basur)
Erkek yada kadın önemli olmayan ve toplumda en sık görülen makat hastalıklarından biride Hemoroid olup, toplumda basur olarak bilinmektedir. Anadolu’da mayasıl olarak tabir edilse de doğrusu mayasıl Anal Dermatit dediğimiz farklı bir hastalıktır. Hemoroid özellikle kabızlık problemi olan insanlarda görülmektedir. Daha doğrusu kabız insanların tuvalette uzun zaman geçirerek ıkınması sonucu oluşur. Ikınmak anüs bölgesindeki toplardamarın genişlemesi ve bu genişleme ile birlikte makat kaslarının gevşemesine neden olur. İç ve dış hemoroid olarak ayrılan hastalığın en önemli belirtisi dışkılama esnasında kanam olup, herhangi bir ağrı olmadan kanama görülür. 1’den 4’e kadar evresi olup, her aşamada farklı belirtileri bulunur. Tedavisi 3. dereceye kadar ameliyatsız yöntemlerle yapılmakta olup, Lazer yada RBL (Rubber Band Ligation) yada halk arasındaki tabiri ile lastikle boğma yöntemi olarak da bilinmektedir. Özel vakumlu bir alet ile hemoroid memesi çekilir ve son kısmına lastik halka takılır. Lastik halka basur memesine gelen kanı engellediği için meme 2 hafta içinde kurur halkanın olduğu yerden koparak düşer. 4. yani en son evrede ise tek seçenek ameliyat olup, burada da klasik yöntemler yerine THD yöntemi uygulanmaktadır. Ultrason yardımı ile hemoroid memesine kan taşıyan damarlar tespit edilerek bağlanır. Kan gelmediği için basur memesi kendiliğinden küçülür.

Anal Fissür (Makat Çatlağı)
Kadın, erkek, çocuk kabızlık problemi olan her insanda görülen bir sorun makat çatlağı yada tıp dilindeki tabiri ile Anal Fissür aynı zamanda makat yırtığı olarak da bilinmektedir. Aslında en doğru tabir makat yırtığı olacaktır. Çünkü hastalığın yapısına baktığınızda anüsün son kısmında küçük bir çizik olarak görürsünüz. Bu çiziğe neden olan ise kabızlık sonucu sertleşen ve kalınlaşan dışkının çıkışı esnasında makat iç kısmında küçük bir çiziğe neden olmasıdır. Ciddi bir can yanması ve bir kaç damla kanamayı göreceğiniz bu hastalık özellikle can yanmasının dayanılmaz olduğu söylenir. Her dışkılama esnasında dışkının o çiziğe temas etmesi ile oluşan can yanması hastalığın yeni (ilk 15 gün) yada kronik (15 gün sonrası) olmasına bağlı olarak değişmektedir. Yeni makat çatlağı hastalarında ağrı dışkılama sonrası 3-4 dakika içinde kendiliğinden geçerken, kronik hale gelmesinde ise dışkılama sonrası 3-4 saat daha devam etmektedir. Bu şekilde hastalığın durumu anlaşılmaktadır. Tedavide öncelikle hastalığın yeni yada kronik olduğuna bakılır. Yeni dönem hastalarda genelde makat çatlağı için krem Rectoderm önerilirken, kronik hastalarda ise Botoks uygulaması oldukça başarı sağlamaktadır.

Makat Hastalıkları ve Tedavisi İçin Daha Fazla Bilgi Alın
Proktoloji (Anüs Bölgesi Hastalıkları) oldukça fazla olup, biz sayfamızda en sık görülenlere yer verdik, bunların dışında Anal Hematom, Anal Dermatit, Anal Kondilom, Perianal Fistül, Makat Apsesi, Makat Kanseri gibi bir çok türü olup, bunların hepsine sayfamızda yer verme imkanı yoktur. Fakat Op. Dr. Atilla KAYA ve yine IDEA Bakırköy şubesi genel cerrahi uzmanlarından Op. Dr. Seher Şirin’in katkıları ile hazırlanan https://www.makathastaliklari.net/ net sitesinden yararlanabilirsiniz.

Ben Aldırma (Ben Tedavisi)
Bir çoğumuzun belki ilk defa duyacağı bir bilgi benler zamanla kanserleşme riski bulunmaktadır. Güneşin zararlı etkileri ile cilt kanserine neden olan benlerden kurtulmak içinde yine Op. Dr. Atilla KAYA’dan hizmet alabilirsiniz. Ameliyatsız yöntemlerle 5 dakika içinde yapılan ben aldırma yönteminde özellikle Lazer ve Radyo Frekans yöntemi ön plana çıkmaktadır. Lazerle ben tedavisi sadece yüzeysel benlerde etki ederken aynı zamanda hiç bir iz bırakmaz. Radyo Frekans ve Elektrokoter ise çok fazla anlaşılmayacak düzeyde iz bırakmaktadır. Ameliyat ise minimum 1-1,5 cm kesi ile yapıldığı için ciddi bir iz bırakmaktadır. O nedenle sakın ameliyatla ben aldırmayın.

Op. Dr. Atilla KAYA Adres Bilgileri
Sayfamızın sonuna gelirken uzmanımızın yerini merak edenler, mutlaka ve bilgi almak isteyenler için aşağıda adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Saç Ekimi

Op. Dr. Atilla KAYA Soru Sor
Evet arkadaşlar sonumuz Doktor Atilla KAYA’nın saç ekimi hususu olmasına karşın ciddi anlamda geniş bir kaynak haline geldi. Burada nokta koymamız gerekiyor. Nokta koymadan önce son bir hatırlatma yapmak gerekirse Op. Dr. Atilla KAYA’ya soru sormak için bu sayfadan’da yararlanabilirsiniz. Çünkü kendisi sitemizde saç ile ilgili sorulara yanıt vermektedir. Bu sayfadan’da kendisine sorularınızı iletebilirsiniz.

Hakkında Doktor Atilla Kaya

46 Yorum

 1. Hocam iyi günler 55 gün önce sac ektirdim sac ekiminden sonra vanefull tablet verildi kullandım ve bir kutu bitti size göre vitamin desteği olarak bu ilaca devam mi etmeliyim ya da sizin önereceğiniz bir ilaç var mi?

  • Mehmet: Ürün içeriğindeki maddeleri tam olarak göremedim. Fakat, Biotin ön plana çıkıyor. Biotin önerilir fakat sadece Biotin kullanman daha ekonomik olacaktır.

 2. Hocam merhabalar bir sorum olacaktı, hocam bizim ailede genetik saç dökülmesi var bende de dökülmeye başladı özellikle tepe kısmı acaba PRP yöntemine basvursam bu dökülmenin önüne geçebilir miyim ?

  • Agit: PRP konusunda araştırma yaptın mı? Bilmiyorum ama istersen bana kısaca bilgi vereyim. Kişiden alınan 10cc kan işlenerek kişinin cildine enjekte etmektedir. Varis hastalığının neden olduğu yaralarda sık kullanılır. Çünkü yaralara kan gelmediği için cilt çürümektedir. PRP ile yara oluşan cilde kan vererek canlandırılır. Genetik dökülmede sorun kan değildir. Sorun DHT hormonunun Dihidrotestosteron olmasıdır. Bu nedenle PRP değilde minoxil ya da finasterid içeren ilaçlar etkili olur. Tabii ki dermatoloji uzmanına muayene olmalısın.

 3. Selamun aleyküm hocam bende yağlı egzama ve gül hastalığı görüldü saçlarımda da cok fazla yaglanma var. Bu rahatsızlık gözlerimde şişme batma kızarklık meydana getirdi ilk başta göz doktoruna gittim fakat ne kadar damla kullansamda etkili olmadı antibiyotik veya kortizonlu damlaları kullanmayı bıraktığım anda tekrardan eski haline geri dönüyor 3 aydır Alzerderm ve rose kremlerini kullandım şuanda rose yerine metrin kremini kullanıyorum şikayetlerim devam ediyor . Bu rahatsızlığımdan dolayı birçok doktora gittim fakat fayda vermedi. Önerilerinizi almak isterim teşekkürler.

  • Merve: Ve aleyküm selam yağlı egzama için saçlarda Seboderm Şampuan + Dermo TTO Losyon diğer bölgelerde ise bitkisel kortizon içeren Pruzon Krem kullanmanı öneririm.

 4. Hocam saç telin den saçın kime ait olduğu belli olur mu eyer belli olursada nasıl belli oluyor hocam bu konu benim için çok önemli detaylı yazarsanız sevinirim

 5. Selam Hocam.. Daha once ugurlu bir ekim yaptirdim ve simdi ikinci bir ekim yaptirarak vertex bolgesini kapatmak istiyirum.. Sakaldan sac ekimi yaptirmayi dusunuyorum. Sakalim cok yogun hem seyrek bir gorunum almasini isterim hem doner bolge gibi kullanilmasini. Fiyat olarak kac eder ?

  • İsmail: Öncelikle ben 2013 yılından bu yana saç ekimi yapmıyorum. Sadece sakal, kaş ve favori ekimleri ile devam ediyorum. Sakaldan saç ekimi çok mantıklı çünkü sakallar dökülmeye karşı korunaklıdır. Saç ekimi yaptıracaklara önerim estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Can İşler olmaktadır. Aşağıda yer alan bağlantıdan bilgi alabilirsiniz. https://www.canisler.com/sac-ekimi/

 6. Hocam peki bi insanın saç derisi çok yağlıysa ama yüzüde normalmidir yoksa saç derisi nasılsa yüzde öylemidir yani farklı olbilirmi

  • Enver: Saç ile yüz bölgesinde ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Saçlı deride yaklaşık 200 bin yağ bezi bulunmaktadır. Çünkü her kılın çevresinde bir yağ bezi bulunur. Bazen kontrolsüz yağ salgılama bazende saç dökülmesi ile yağlanma dikkat çekici yada rahatsız edici boyuta ulaşmaktadır. Yağlanma problemi varsa Seboderm Şampuan kullanmalısın.

 7. Selamaleyküm hocam seborik dermatitle sibilcenin nedeni aynımıdır teşekkürler

  • Engin: Ve aleyküm selam benzerlikleri olmasın karşın ana neden farklıdır. Seboreik dermatit mantar problemine bağlı iken sivilce yine mantar gibi bakteriler dışında yağ bezleri ve ölü cilt ile alakalı bir durumdur.

 8. Merhaba hocam. Benim oğlum (yaş 19) 1 sene önce saçlarını boyadı ve boyadan sonra saçlarında incelme ve dökülme oldu ayrıca kaşıntı, kızarıklık, sivilce ve aşırı yağlanma da oldu. Doktora gittik, verilen losyonlar işe yaramadı, biz de dermotto losyon ve seboderm şampuan aldık, 2 haftadır kullanıyoruz. Kızarıklık ve sivilceler kayboldu. Saçlarının güçlenmesi için Xpecia tablet kullanabilir mi? Teşekkür ederim.

  • Nurunya: Saçların kaybolan kalitesini geri kazanması ve hızlı uzaması için Xpecia değilde 5 MG Biotin kullansa daha etkili olur. Dökülme devam ederse genetik olup, olmadığını araştırmalısınız.

 9. sayın hocam merhabalar,
  saç dökülmesi tedavisinde etkisi kanıtlanmış üç etken madde olan procapil,finasterid ve minoxidil içerikli ilaçların kullanım kolaylığı, etkinliği ve özellikle yan etkileri göz önüne alındığında hangi ilacın kullanımı daha faydalı olacaktır? ya da bunların belirli oranlarda karışımlarını içeren ilaç var mı var ise bunu kullanmak daha mı doğru olur? Önerdiğiniz Xpecia bu tür bir içeriğe sahip midir yoksa saw palmetto ayrı bir etken madde midir ve diğerleri gibi etkisi kanıtlanmışmıdır? ayrıca etkinliği ve yan etkisinin azlığı bakımından procapil içeren hair forte önermişsiniz başvurulan hekimler genelde propecia yada rogaine yazıyorlar neden procapil içerikli ilaçlar hiç önerilmiyor sizce?
  birde bu tür ilaçların yanında ekstra bir vitamin önerir misiniz? (b-7,biotin üzerinde durduğunuzu gördüm)? xpecia gibi bazı vitaminleri dei içeren kompleks bir ilaç kullanacak isek yine de ayrıca almaya gerek var mıdır?
  çok çok uzattım hocam farkındayım ama bu işi uzun süredir araştıran biri olarak kesinlikle doğru bilgi çok zor bulunan bir şey sizin gibi bilgi sahibi hocalarımızın yorumu bizler için çok değerli.bunun yanında ”ömür boyu” kullanılacak bir ilacı iyi araştırmak gerekir diye düşünüyorum.
  son olarak saç ekimi yapmadığınızı duydum ve çok üzüldüm.sizin inanmadığı işi yapmayacak tarzda bir hocamız olduğunuzu düşünüyorum böyle bir durum mu var yoksa başka bir sebebi mi var? saygılarımla sayın hocam..

  • İbrahim: Günümüzde para bazı şeyleri değiştiriyor. Bazı doktorlar genelde aynı ürünleri reçete ederler. Çünkü çoğu o firmadan faydalandığı görülür. Procapil, Finasterid ve Minoxil ayrı bileşenler olup, aldığınız ürün bunlardan birini içerir. Ekstra olarak içinde İsoflavon, Saw Palmetto ve Biotin bulunmaktadır. Ben sadece Hair Forte önerirsem tedavide başarı oranı %80 olacaktır. Buna ek olarak Xpecia önerdiğimde ise tedavide başarı oranı %95 olacaktır.

 10. kelin merhemi olsa … 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir