Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Saç analizi konusunda bilgi vermeden önce önemli bir hususu aktarmak istiyorum. Saçta çıkan sorunların büyük bir bölümü tedavi edilmesi gereken hastalık olup, o nedenle mümkünse mutlaka bir dermatoloğa (cildiye) uzmanına muayene olmalısınız. Çünkü dermatoloji uzmanları saç analizinden daha fazla imkan sağlayacaktır.

Saç Analizi Yaptırmalı mıyım?
Özellikle erkeklerde 18 yaş sonrası görülen Androgenetik dökülmeleri anlamak için yaptırılması önerilmektedir. Yine aynı şekilde saç kaliteniz, dökülme tipi ve saç hastalıklarına dair bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Muayene Kadar Önemlidir!
Bir nevi saç muayenesi anlamına gelen saç analizi size tehlikeyi erken bildirme imkanı sunacaktır. Örnek genetik dökülme yani ailesel vakalar dökülmeden önce saçlarda kalite kaybı, incelme, donuklaşma gibi sorunlara neden olur. Özellikle anne babasında dökülme sorunu olan biri saç analizi yaptırdığında kendisinde tehlike olup, olmadığını görecektir. Henüz dökülme başlamadan önlem alması için süper bir fırsattır.

Saç Analizi Nasıl Yapılır?
Bunu evde yapma imkanınız yoktur. Çünkü teknolojik cihazların yardımı ile yapılmaktadır. Trikoskop adı verilen cihazlar ile saç derisi ve saç teliniz 100 kat’a varan zoom özelliği olan cihazlarla yapılmaktadır. Saçlı deri ve saçlarınızda olan sorunları bu şekilde teşhis etmektedir.

Saç Analizi Ücretsiz mi?
%90 ücretsiz imkanlar bulabilirsiniz. Tabi bunun için genelde büyükşehir ve ilçelerde olmanız gerekmektedir. Bu hiizmeti genelde saç sağlığı alanında hizmet veren firmalar ve saç ilaçları üreten firmalar gerçekleştirmektedir. Onlardan biride Hairpharma olup, ilk etapta İstanbul’da başlayan ücretsiz saç analizi hizmetleri diğer illerdede yaygınlaşarak devam etmektedir. Firma haftalık liste yayınlamaktadır.

Hangi Sorunlar Tespit Edilir?
Saçlarımızda görülen tüm sorunların tespiti yapılan analiz ile ayrıca evreside ortaya çıkarılmaktadır. Saç Dökülmesi, Saçkıran, Kepeklenme, Seboreik Dermatit, Yağlanma gibi saç ve saçlı deri sorunlarının tespiti kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca saç dökülmesi tipi tespit edilerek tedavi yöntemini kolayca bulursunuz.

Saç Analizi Yapan Eczaneler

Saç Analizi Yapan Eczaneler
Hairpharma tarafından gerçekleştirilen saç analizi hizmeti ücretsiz ve genelde eczanelerde sağlıklı bir ortamda yapılmaktadır. Saç sağlık alanında tecrübeli görevlilerin yaptığı saç analizi sonunda tespit edilen sorunlara yönelik tedavi önerileri verilmektedir. Aşağıdaki linkten ücretsiz saç analizi yapan eczanelerin listesine ulaşabilirsiniz. 2 Haftalık listeler halinde yayınlanmaktadır. http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sac-analizi-yapan-eczaneler

8 Yorum

 1. hakan

  merhaba saçımda son zamanlar aşırı yaglanma ve kepek çıkıyor

  • Dr. Kaya

   Hakan: Zetion, Konazol, Ketoral ya da Seboderm gibi şampuanlardan birini eczaneden alarak kullanmalısın. Çözüm olacaktır dökülme problemin varda dermatoloji uzmanına muayene olmalısın.

 2. violentt

  merhaba dökülen saçlarımın yerinde cok ince tüyler görüyorum bunları nasıl kalinlastirabilirim ve saclarim genelde çamur gibi oluyor kalitesiz ….Tesekkurler

  • Dr. Kaya

   Violentt: Dökülen saçların yerine kıl kökleri ölmediği sürece yenileri çıkar. Biotin kullanarak daha kaliteli hale getirebilirsin. Fakat öncelikle dökülme nedenini öğrenmen gerekir. Saçlarım çamur gibi oluyor demişsin burada ne demek istediğini tam anlayamadım.

   • violentt

    ellerimi saclarima sürdüğüm zaman kirli camur gibi kati his veriyor

    • Dr. Kaya

     Violent: Yağlanma ile alakalı olabilir. Kaşıntı ve kepek oluyor mu?

 3. Beray

  Ücretsiz muayeneniz var Mı? Ankara’da yeriniz var mı?

  • Dr. Kaya

   Beray: Saç analizi yapan bazı firmalar bulunuyor. Onlardan biride Hair Pharma olup, Ankara’da hizmet veriyorlar mı? bilmiyorum. 444 37 22 Numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.