Climbazol (Kafada Mantar Öldürücü)

Uzun süre geçmeyen kepek ve kafada kaşıntı problemi yaşıyorsanız mutlaka mantar öldürücü etkili kepek şampuanı kullanmalısınız. Aldığınız şampuan markasının içeriğinde Climbazol olmasına dikkat edin. Peki bu Climbazole nedir, neden bu kadar önemli, hangi şampuan markalarında bulunur? birlikte görelim.

[adinserter block=”1″] [adinserter block=”2″]

Tüm sağlık sorunları gibi saç hastalıklarında da uygun tedavi yöntemleri geliştirilmiş olup, yeter ki doğru ve bilimsel maddeyi zamanında tercih kullanmasını bilelim. Saç dökülmesinden sonra en fazla görülen problemlerden biri kepek olup, normal ve seboreik dermatit dediğimiz aşırı kepek şeklinde görülmektedir. Her ikisi de saçlı deride ortaya çıkan mantar nedeniyle olmaktadır. Kafada mantar probleminin belirtisi kepek yanı sıra kafada ciddi düzeyde kaşıntı görülmesidir. Kepek ciddi bir hastalık olmayıp, doğru şampuan seçimi ile önlenebilir. Bunun için market şampuanları yerine mantar öldürücü bilimsel madde bulunan medikal şampuanlar tercih etmelisiniz.

Mantar Öldürücü Bilimsel Maddeler
Marketlerde satılan kepek şampuanları sadece hafif kepek problemi ile mücadele etmekte olup, hiç bir zaman kepeğe kesin çözüm olmamaktadır. Çünkü belirli sürelerde artan kafada mantar problemi kepeklenmeye neden olur. Tek çözümü ise Climbazol, Zinc Pyrithion, Ketokonazol, İtrakonazol gibibilimsel maddeler ile mümkündür. Fakat bazı maddelere karşı direnç geliştirmiş olan mantar mikrobu ile mücadelede en etkili madde şuan Climbazole olup, bunun dışında yine diğerlerine göre avantajı günlük kullanıma uygun olmasıdır. Ketokonazol içeren ürünler sık kullanımda saçlı deride alerji, tahriş ve incelmeye neden olurken, Climbazol bunların hiç birini içermez.

Climbazole Nedir?
Son yıllarda kafada mantar problemine karşı geliştirilmiş ve mantar mikrobunun henüz tanımadığı, direnç geliştiremediği maddelerden olup, Avrupa ülkelerinde son 5 yılda en çok tercih edilen mantar öldürücü haline gelmiştir. Genellikle şampuan içerisine eklenen Climbazol tüm kepek ve seboreik dermatit problemini ortadan kaldırırken kepeğe neden olan mantarları öldürerek saçlı deriden temizlemektedir.

Climbazol İçeren Şampuanlar
Avrupa da üretilen kepek şampuanlarında sıkça tercih edilen Climbazole maddesi Ketokonazol’a göre daha pahalı bir madde olması nedeniyle ülkemizde şuan yeteri kadar Climbazol içeren şampuan bulunmaz. Öyleki Hair Pharma tarafından üretilen Seboderm Şampuan dışında hiç bir şekilde Climbazole içeren şampuan bulma imkanınız yoktur.

Seboderm Şampuan Nedir?
Ülkemizde medikal kepek şampuanı denince genelde klasik hale gelmiş olan Ketokonazol maddesi kullanılmakta olup, Konazol, Ketoral, Nizoral gibi markaların hepsi ana madde olarak %2 Ketokonazol içermektedir. Fakat günlük kulanıma uygun olmayan hatta bazı ülkelerde üretim durdurulan Ketokonazol yerine ilk defa bir firma farklı bir ürün üreterek içerisinde iki farklı mantar öldürücü maddeye yer vermiştir. Seboderm adını verdiği ürün ile milyonlarca müşteriye ulaşan Hair Pharma bu üründe ana madde olarak Climbazole ve Zinc Pyrithion kullanmış olup, aynı zamanda kepek nedeniyle kalite kaybı yaşayan saçların kalitesini geri kazandırmak için Provitamin B5 ile saçlarda kuruluğun önüne geçmek içinde nemlendirici özelliği olan Pentavitin maddesi eklemiştir.

Seboderm Şampuan Nerden Alınır?
Medikal şampuan olması nedeniyle marketlerde satılmayıp, eczane ve üreticinin resmi satış sitesi ile yetki verdiği satış sitelerinden temin edebilirsiniz. Üreticinin resmi satış sitesinden ücretiz kargo ve kapıda ödeme kolaylığı ile almak için yandaki bağlantıyı kullanınız. http://satis.hairpharma.com.tr/home/22-seboderm-sampuan-satis.html

Mantar Öldürücü

Evet değerli arkadaşlar Climbazole hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, ülkemizde Climbazole içeren ürünlerin artmasını temenni ediyoruz. Unutulmaması gereken kafada kepek probleminden önce kepeğe neden olan mantar problemini ortadan kaldırmalıyız. Bunun çözümü ise artık sizinde bildiğiniz gibi mantar öldürücü maddeler ile mümkündür. Bu maddeleri içeren ürünler ise yalnızca eczaneler ve üretici kendi sitesinde satabilir.

[adinserter block=”3″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.