3 Şubat 2019 ,Pazar
Ana Sayfa / Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi nedenleri kişiye göre değişmektedir. Bu kategoride sorunun nedenleri, tipleri ve çözüm önerilerine yer veriyoruz.

Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Saç analizi

Saç analizi konusunda bilgi vermeden önce önemli bir hususu aktarmak istiyorum. Saçta çıkan sorunların büyük bir bölümü tedavi edilmesi gereken hastalık olup, o nedenle mümkünse mutlaka bir dermatoloğa (cildiye) uzmanına muayene olmalısınız. Çünkü dermatoloji uzmanları saç analizinden daha fazla imkan sağlayacaktır. Saç Analizi Yaptırmalı mıyım? Özellikle erkeklerde 18 yaş sonrası …

Devamı

Dökülen Saçlar Tekrar Çıkar mı?

Dökülen saçlar

Evet, arkadaşlar dökülen saçlar (kıl köklerinin ölmemesi halinde) 2-4 ay içerisinde yeniden çıkacaktır. Bu yönden herhangi bir korkunuz olmasın. Asıl mesele yeniden çıkan saçların nasıl korunması gerektiğidir. Çünkü Androgenetik AGA problemi olan kişiler önlem almadıklarında çıkanlar da yeniden dökülecektir. Bu şekilde 15-20 defa devam edecek ve sonrasında kaçınılmaz son dediğimiz kellik problemi ortaya çıkacaktır. Bu nedenle hazırladığımız yazıda anagen evresinin nasıl uzatılacağına dair detaylara yer verilmiştir.

Devamı

Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora (Bölüme) Gidilir?

Saç Dökülmesi Tedavisi

Öncelikle saçta görülen tüm sorunlar hastalık olmayıp, bazılarını kişi kendisi kolayca teşhis ve çözüm yolu bulabilmektedir. Fakat saç dökülmesi belirtileri, saçkıran, gibi sorunlarda ise bir doktora görünmeniz önerilir. Saç hastalıkları için gitmeniz gereken bölüm Dermatoloji (Cildiye) bölümü olup, Dermatolog gerek görürse sizi farklı bölümlere yönlendirmektedir.

Devamı

Saçı Kazıtmak Dökülmeyi Önler mi?

Saçları kazıtmak

Saç dökülmesi problemi yaşayan özellikle erkeklerin büyük bir bölümü berberde kafa kazıtma gibi bir uygulamaya başvurmaktadır. Peki saçı kazıtmak gerçekten dökülmeyi önler mi? Bir çok konuda olduğu gibi saç problemlerinde de genelde kulaktan dolma bilgilerle hareket ettiğimiz görülmektedir. Bilimsel olmayan uygulamalardan biride saçı kazıtmak olup, özellikle erkekler berbere ustura yada makine …

Devamı

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir, Nasıl Önlenir?

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Dünya genelinde saç dökülmesi probleminin en önemli nedeni AGA (Androgenetik) olup, erkeklerin %90 kadınların ise %30'u erkek tipi saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Geneti) ailesel olup, anne yada babanızda dökülme / kellik olması sizinde 20'li yaşlarda bu riski yaşamanıza neden olur. Dökülme başlamadan önce saçlarda kalite kaybı görülür.

Devamı

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç Dökülmesi Neden Olur

Erkekler, kadınlar ve çocuklarda görülen saç dökülmesi nedenleri farklı nedenlere dayalı olup, erkeklerde %95 kalıtsal genetik olmaktadır. Bu durum kadınlarda %50 olup, ayrıca kansızlık ve hormonal değişimler ve hastalıklara bağlı saç dökülmeleri görülmektedir. Çocuk ve gençlerde ise sadece saçkıran sonucu bölgesel dökülmeler görülmektedir. Unutulmayın saç dökülmesi tedavisi mümkün bir hastalıktır.

Devamı

Kanser Saç Döker mi?

Kemoterapi Yan etkisi

Merhaba değerli arkadaşlar daha önceki konularımızda saç dökülmesi nedenleri olarak erkeklerde en sık görülen neden Androgenetik, Alopecia Areata, Anemi ve çok yaygın olmasa da mantar mikrobuna bağlı olduğunu öğrendik, şimdi ise bazı hastalıkları ve onların tedavisinde görülen dökülmeleri ele alacağız. İlk olarak ele alacağımız hastalık kanser olup, ziyaretçilerimiz bu konuda …

Devamı

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç Dökülmesi Tedavi

Saç dökülmesi kadın, erkek ve yaş grubuna göre değişen nedenlerle olmaktadır. Erkeklerde görülen sorunun kaynağı kalıtsal (genetik) olup, çözümü ise başta Procapil maddesi olmak üzere Minoxidil, ve Finasterid içeren ürünleri kullanmaktan geçer. Kadınlarda ise %50 genetik olup, yine DHT baskılayıcı tedavi önerilir. Kansızlık nedeniyle dökülmede ise önce demir eksikliği tedavi edilmelidir.

Devamı

Saç kökleri ölür mü?

Saç Kökleri Ölür mü

Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız mutlaka geç kalmadan bilimsel çözüm yöntemlerini araştırmalısınız. Aksi halde insanın ömrü gibi kıl kökleri de ömrünü tamamlayarak ölecektir. Peki kıl köklerini canlı tutmak için neler yapılması gerektiğini yazımızda görelim. Ölüm kelimesi artık geri döndürülemeyen bir durum olduğunu hepimiz biliriz. Saç köklerin ölmeside aynı şekilde geri döndürülemeyen …

Devamı